Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Излета мотор јамаха во Кочани, млад маж заврши со тешки повреди

На 17.01.2023 во 14.20 часот било пријавено дека во Кочани на ул.“Крижевска“ моторцикл “јамаха“ со кочански регистарски ознаки, управуван од Т.М.(35) од Кочани, излетал од коловозот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот констатирани во Клиничката болница во Штип. Извршен бил увид од Полициската станица Кочани.