Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Забележано тело на давеник во водите на Вардар кај Карпош, почицијата трага

На 15.01.2023 во 11.52 часот во СВР Скопје било пријавено дека во близина на пешачки мост на подрачјето на Карпош, во водите на река Вардар е забележано тело на давеник.

Полициски службеници и екипа од противпожарната единица Скопје излегле на местото, известени се ЦУК и ДЗС и се преземаат мерки за пронаоѓање и вадење на телото односно расчистување на случајот.