Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Пронајдено исчезнатото 16 годишно девојче

На 16.01.2023, по преземени мерки од страна на ОВР Дебар била пронајдена Л.А.(16) која на 14.01.2023 била пријавена од нејзината мајка Ш.А.(39) дека се оддалечила од домот.