Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Почина директорот на Гимназијата „Зеф Љуш Марку“

Почина директорот на Гимназијата „Зеф Љуш Марку“.

Информацијата за смртта ја сподели зааменик-претседателот на Владата задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи на својот фејсбук профил.

„Денес добив тажна вест дека почина Фаруку, директорот на Гимназијата Зеф Луш Марку. Ќе го паметам како вреден, неуморен работник во благородната мисија за унапредување на албанското образование.
Искрено сочувство до неговото семејство, пријателите и колегите.”- напиша Битиќи.