Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Жена се повредила во фирма во Росоман

На 14.01.2023 во 14.10 часот во ОВР Кавадарци било пријавено дека во Општа болница Кавадарци со повреди била донесена Р.К.(59) од Росоман. Според пријавеното, таа се здобила со повредите при извршување работни задачи за фирма во Росоман.

Се работи на расчистување на случајот.