Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Скопјанка се повредила додека работела во фирма, итно пренесена во градска

На 14.01.2023 околу 11.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ со повреди била донесена М.Џ.(37) од Шуто Оризари – Скопје.

Според пријавеното, таа се здобила со повредите додека извршувала работни задачи во фирма во фирма во населба Влае. Се работи на расчистување на случајот.