Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Нешто по полноќ среде Скопје: 17 годишник нападнал малолетник, интервентна полиција веднаш го уапси

На 15.01.2023 во 00.45 часот на ул.„Димитрие Чуповски“ во Скопје, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје привеле 17-годишник од Скопје затоа што физички нападнал малолетник од Скопје.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.