Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Трагедија: Маж почина од струен удар – познати деталите

Вчера во струмичката полиција било пријавено дека во круг на фирма во Градско Балдовци од струен удар починал Р.М.(60) од Струмица, соопшти полицијата.

Според пријавеното, како што информира полицијата, Р.М. се здобил со повреди од струен удар додека извршувал работни задачи и од здобиените повреди починал на местото.

МВР уште информира дека увид бил извршен, а по наредба на Јавен обвинтиел телото на починатиот било дадено на семејството, се додава во соопштението.