Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Исчезна 16 годишно девојче

Полицијата во денешениот дневен билтен информира дкеа во 20.30 часот во СВР Охрид, Ш.А.(39) од село Броштица, општина Центар Жупа, пријавила дека од домот се оддалечила нејзината ќерка Л.А.(16).

Полицијата во моментов презема мерки за пронаоѓање на лицето, додаваат од МВР.