Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Млад скопјанец уапсен од интервентна во угостителски објект – агресивно се однесувал кон полицијата

На 14.01.2023 во 23.10 часот во угостителски објект на ул.„Народен Фронт“ во Скопје, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје и Одделот за специјални полициски операции лишиле од слобода 21 годишник од Скопје затоа што се однесувал агресивно кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.