Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Нови пријави за искасани граѓани од кучиња скитници

На 13.01.2023 во 22.00 часот во Полициската станица Карпош, И.И.(38) од Скопје пријавил дека на ул.„Орце Николов“ бил каснат од куче скитник.

На 13.01.2023 во 17.30 часот во СВР Куманово, М.П.(50) од с.Табановце, кумановско, пријавил дека на ул.„Борис Кидрич“ во Куманово бил каснат од куче скитник.

На 13.01.2023 во 14.00 часот во Полициската станица Кичево било пријавено дека на ул.„Маршал Тито“ во кичево, М.И.(69) од Кичево била нападната од две кучиња скитници, при што паднала и се здобила со повреди.