Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Локално

Нема повредени во пожарот во “Паркови и зеленило”, соопшти полицијата

Денеска (14.01.2023) во 00.28 часот во СВР Скопје пријавен e пожар во барака на главниот влез на Јавното претпријатие „Паркови и Зеленило“, сопственост на претпријатието.

Повредени лица нема, а пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје.

Увид бил извршен и се преземаат мерки за расчистување на случајот.