Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

(ФОТО) Ова се новите скутери кои ги добија полицајците

На министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски од страна на претседателката на Републичкиот совет за безбедност во сообраќајот на патиштата, Гордана Кожуваровска му беше предадена опрема од мотоцикли за сообраќајната полиција.

Примопредавањето на опрема, вредна над 7,3 милиони денари, која се состои од 12 мотоцикли ‘пиаџо беверли’, целосно опремени за потребите на сообраќајната полиција од РСБСП вчера беше предадена на МВР на користење.