22.8 C
Скопје
13. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МАКЕДОНИЈА

Во домот му пронашле илјадници петарди, радовишанец заврши во станица

ОВР Радовиш поднесе кривична пријава против лице од Радовиш, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје и распрскувачки материи“.

На 29.12.2022 во Радовиш, полициски службеници извршиле претрес во домот кај пријавениот, при што пронашле и одзеле 4.786 парчиња разновидни пиротехнички средства.

Спонзорирано: