Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Драма во Василево: Три лица нападнаа жена (34)

На 02.01.2023 во 21.50 часот во Полициската станица Струмица, 34 годишна жена од село Василево, струмичко, пријавила дека околу 18.30 часот во село Василево била физички нападната од три лица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.