Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarShowbiz

Јутјуберот Кинан Кејхил почина на 27-годишна возраст

Ѕвездата на Јутјуб, Кинан Кејхил, трагично почина на 27-годишна возраст.

Портпаролот на семејството ја потврди веста за WGN-TV, наведувајќи дека тој починал во четврток, 29 декември.

Интернет-личноста од Чикаго, Илиноис, се прослави со неговите обработки на популарни песни со лип-синхронизација, а се прослави во 2010 година со насловната страница на Teenage Dream на Кети Пери, која моментално има неверојатни 58 милиони прегледи.

Кејхил продолжи да работи со цела низа познати личности како гости уметници на неговиот канал, вклучувајќи ги Џенифер Анистон, 50 Cent, Tinie Tempah, Maroon 5, The Wanted, Џастин Бибер и, се разбира, Кети Пери.

27-годишниот имал синдром Maroteaux-Lamy, прогресивна состојба која предизвикува многу ткива и органи да се зголемат, да станат воспалени или лузни и на крајот да умрат. Тој беше подложен на серија третмани откако му беше дијагностицирана на возраст од една година, вклучувајќи трансплантација на коскена срцевина во 1997 година и операција за ублажување на интракранијалната напнатост.

На почетокот на овој месец, тој се појави на Инстаграм за да им објасни на своите следбеници дека ќе биде подложен на операција на отворено срце на 15 декември.

Во меѓувреме, многумина и испратија почит на покојната ѕвезда, вклучувајќи го и диџејот Поли Д, кој соработуваше со Кејхил.

Покрај фотографијата на двојката зад диџејската кабина, тој напиша: „Ви благодариме што секогаш го смеевте светот“.

Сценаристот-режисер Мајкл А. МекРеј, исто така, објави слика од двајцата заедно, наведувајќи: „Ова боли. Кинан беше толку сакан поради неговата заразна енергија што се рашири на YouTube. Имаше талент да ги насмее луѓето. почивај во мир мој пријател.”

Продуцент на WGN Morning News рече: „Тажна вест: Почина една од првите сензации на YouTube, по операција на отворено срце. Тој имаше повеќе од 500 милиони прегледи. Од 2010 до 2014 година, не можеше да одиш во бар, ноќен клуб или користете Google без да ја видите неговата слика“.

Повеќето повторуваат само една реченица: „Ви благодариме што насмеВте толку многу луѓе“.