Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+Македонија

57 санкции за брзо возење на територија на СВР Битола

Денеска (30.12.2022)во времето од 10:00-14:00 на територијата на СВР Битола спроведена e засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, при што санционирани се 57возачи.

Од нив 42 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 15 надвор од населено место. На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци.