Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Ужас: Млад маж силувал 63 годишна жена од Прилеп, друг му овозможил простор и го гледал настанот

На 28.12.2022 во 17.50 часот во Прилеп, полициски службеници од Полициската станица Прилеп ги лишиле од слобода лица на возраст од 33 и 52 години двајцата од Прилеп. 33 годишникот се сомничи дека во текот на денот извршил обљуба врз 63-годишна жена од Прилеп, додека 52 годишникот дозволил пред него во неговиот дом да биде извршена обљубата врз жената која ја познава од претходно.

Тие биле задржани во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.