10.8 C
Скопје
28. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МАКЕДОНИЈА

Тројца искасани од кучиња

На 26.12.2022 во 14.00 часот во СВР Тетово, Љ.Р.(59) од Тетово пријавил дека на улица ,,Гоце Делчев“ бил каснат од куче скитник.

На 26.12.2022 во 22.20 часот во СВР Тетово, Ф.Ш.(35) од тетовско Сараќино пријавил дека во селото неговиот малолетен внук бил каснат од куче сопственост на З.К..

На 26.12.2022 во 13.25 часот во Полициската станица Драчево, С.А.К.(60) од Скопје пријавила дека на ул.„Бранко Заревски“ била касната од куче скитник.