Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Голема акција на МВР: Притвор за дел од уапсените на Табановце?

Неколку лица од уапсените деветмина на “Табановце” завршија со притвор од 30 дена или 8 дена.

Во акцијата на МВР беа уапсени девет лица вработени на ГП Табановце. Како што соопшти вчера министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски биле уапсени командир, заменик командир и уште седум полицајци на смена.

Дел од медиумите објавија и дека во картонска кутија биле пронајдени најразлични девизи.

Повеќе информации од МВР се најавуваат за денеска.