Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Охриѓанец во Струга фатен како управува возило со 4.07 промили алкохол (фото)

Како што објави полицијата денеска во 13.34 часот полициски службеници од СВР Охрид-ОВР Струга при сообраќајна контрола на патничко моторно возило „опел астра“ со охридски регистарски ознаки во Струга го санкционираа возачот К.Б.

МВР соопшти дека лицето е санкционирано бидејќи по извршеното алкотестирање биле измерени 4.07 промили на алкохол.

Како што информираат надлежните Лицето е исклучено од сообраќај, одземена му е возачката дозвола и поднесен соодветен поднесок.