Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarСпорт

„СПОРТ ЛАИФ“ – 20 ГОДИНИ ДОВЕРБА

Годинава, „Sport Life“ прославува 20 години од своето работење. Од првата обложувалица во Кисела Вода, регистрирана како спортско друштво за организирање на обложување на спортски натпревари (2002 година), „Sport Life“ порасна во компанија која денес брои над 1000 вработени и преку 200 уплатно-исплатни места низ целата држава. Покрај врвната професионалост, квалитет и посветеност кон своите играчи, со најголема и разноврсна понуда на игри, таа во овој 20 годишен период стана лидер на пазарот за организирање на посебните игри на среќа и една од 50-те најуспешни компании во Македонија. Следејќи го најважниот принцип – сигурноста на добивките на клиентите и нивната исплата, а од друга страна, стабилниот развој и унапредување на човечките и други ресурси на компанијата, таа успешно делува низ сите овие години. Велат дека се залагаат секогаш за отворена комуникација со клиентите, за почитување на нивната индивидуалност и понуда на врвна, сигурна и квалитетна услуга, а одговорот на тоа е во бројката од над 100.000 членови на СЛ клубот на верни играчи, за кои се нудат многубројни привилегии и бонуси од програмите за лојалност.


Покрај, деловните успеси, Sport Life е несомнено општественo-одговорна компанија која досега има спроведено бројни акции за подобрување на квалитетот на животот во општеството, како изградба на игралишта и проекти за развој на младите и спортот, проекти и донации од хуманитарен карактер, проекти од областа на културата, науката, образованието и заштитата на човековата околина.
„Sport Life“ е постојано во чекор со најновите трендови и технологии во светот на посебните игри на среќа и спортското обложување, оттука и понудата на нови игри, притоа несебично инвестира во развојот на образованието на своите вработени и унапредувањето и модернизацијата на обложувалниците, поради што патот на успехот на оваа компанија, несомнено е трасиран и за во иднина.

Можеби ќе ве интересира…

  • Вести +
  • Biznispro.com
  • Жена
Нов силен земјотрес го погоди Чиле: Се слушна силен звук

Силен земјотрес со јачина од 6,3 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди Чиле. Според EMSC, земјотресот се случил во 14:33 часот по локално време. Епицентарот на земјотресот бил на… Прочитај повеќе

Полицијата им е зад пети на кластерот интернет терористи осомничени за дојавите за бомби во Македонија?

Деновиве во Србија, Босна и Херцеговина и Бугарија на сличен принцип како и во Македонија стигнаа десетици дојави за бомби во училишта и образовни институции, пишува Centar.mk. Во Бугарските медиуми… Прочитај повеќе

Го вклучија црвениот аларм: Америка итно ги повика своите граѓани да ја напуштат Русија

Американскиот Стејт департмент издаде итно предупредување до своите граѓани да не патуваат во Русија. Во соопштението се наведува дека на сите американски државјани во Русија им се препорачува што поскоро… Прочитај повеќе

Тргна исплатата на пензиите – Повисоки се за 8,4 проценти

Министерството за труд и социјална политика известува дека на ден 28.03.2023 година (вторник) започнува етапната исплата на пензиите за месец март, зголемени за 8.4% согласно усогласувањето предвидено со новата методологија… Прочитај повеќе

Пресврт: Пелети сега се продаваат и за 230 денари од вреќа, но никој не ги купува

Откако голем број на граѓани се префрлија од пелети на греење со инвертери, топлотни пумпи или дрва побарувачката на овој енергенс драстично се намали, пишува Центар.мк. Високите цени од над… Прочитај повеќе

Комерцијална банка прогласена за Најдобра банка во Македонија за 2023 од магазинот Global Finance

Скопје, 24.03.2023 година – Комерцијална банка е прогласена за „Најдобра банка во Северна Македонија за 2023 година“ од угледниот магазин Global Finance, награда која се должи на понудата на врвни… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе

СТАНЕТЕ КРАЛИЦА НА ФЛЕРТОТ, А ЕВЕ И КАКО – Седум трикови за заведување на кои мажите никогаш не можат да одолеат

Ако мислите дека физичкиот изглед е главниот фактор за успешно флертување, вие сте осудени на неуспех. Самодовербата и шармот се поважни од физичкиот изглед. Изгледот е, да не се лажеме,… Прочитај повеќе

Не сте сигурни дали тој е вистинскиот? – Овие 5 прашања треба да си ги поставите по три месеци врска

Бидете искрени со себе бидејќи од тоа зависи иднината на вашата врска. Откако ќе поминат првичниот занес и огномет од емоции, секоја врска достигнува точка на прекршување. Тогаш е време… Прочитај повеќе