Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentarCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Синоптичарите излегоа со прогноза: Какво време да очекуваме денес?

Претежно облачно со повремени врнежи од дожд, особено попладне и во текот на ноќта кои наместа ќе бидат пообилни. Ќе дува умерен до засилен ветер од југоисточен правец.

Во Скопје претпладне облачно, попладне и во текот на ноќта со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.