Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

(Фото) СЕ ОГЛАСИ ДРЖАВНА ЛОТАРИЈА: Ова се броевите вредни пола милион евра

Државната лотарија на социјалните мрежи ги објави броевите кои на граѓанин му донесоа пола милион евра.

Да потсетиме дека лотото се падна вечерва во Кичево.

Ова е рекордна добивка, пред две години паднаа нешто помалку од половина милион евра во Битола.