Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Слаб земјотрес ја стресе Македонија

Прилично слаб земјотрес во понеделникот е регистриран земјотрес во Македонија со интензитет од 2 степени според Рихтеровата скала.

Според ЕМСЦ, Епицентарот бил на 17 километри од Кичево.

Потресот бил на длабочина од 10 километри, јавува ЕМСЦ: