Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Прегазен пешак вечерва во Скопје

Прегазен бил пешак на булеварот Борис Трајковски, каде Аеродром се дели со Кисела Вода.

Во несреќата според порталот Press24 учествувал автомобил марка “рено”, на скопски табли.

Нема дополнителни информаци за тоа како се случила несреќата и за тоа во каква состојба е пешакот.