Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+Македонија

Лишени од слобода разбојници во Куманово, ќе биде поднесена кривична пријава

На 24.11.2022 во 21.00 часот, полициски службеници од СВР Куманово ги лишиле од слобода С.Д.(21) од Куманово и МД.(23) од Велес. Тие се сомничат дека на 20.11.2022 во 13.30 часот на улицата „Иво Лола Рибар“ во Куманово физички го нападнале А.Р.(37) од Куманово и му одзеле паричник. По целосно документирање на случајот против нив ќе следува соодветна пријава.