Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Групна тепачка пред познат локал во Скопје: Седуммина нападнале двајца

На 23.11.2022 околу 23.00 часот во Полициската станица Аеродром, Д.М.(39) и Ж.М.(39), двајцата од Скопје, пријавиле дека пред угостителски објект на бул.„Видое Смилевски Бато“ во Скопје биле физички нападнати од седум лица.

Полициски службеници излегле на местото и притоа Д.М. и Ж.М. агресивно се однесувале кон нив и ги навредувале, по што биле приведени во полициска станица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.