Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонијаВо тренд...

(ФОТО) Тука натрупа снег од 30 сантиметри – Уживајте во оваа македонска снежна идила

– Уживајте во првите фотографии од новата снежна покривка на Шар Планина, на места повеќе од 30 cm. Благодарност до пријателите на Националниот Парк Шар Планина кои даваат придонес за воспоставување подобра контрола и ефикасна заштита на природата, се вели во објавата на Националниот Парк Шар Планина.