Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Малолетници се тепаа кај железничка во Скопје, еден од нив имал и нож

На 21.11.2022, во 20.20 часот, во Полициската станица Кисела Вода било пријавено дека на автобуска постојка кај Транспортен центар во Скопје бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу неколку малолетници.

По пријавување на настанот, полициски службеници од ЕВР Кисела Вода излегле на местото и во автобус со број 74 на ЈСП кај малолетник од с. Горно Количани, Скопско, бил пронајден и одземен нож.

По целосно расчистување и документирање на случајот, ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.