Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentarCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Синоптичарите излегоа со прогноза: Какво ќе биде времето?

Променливо облачно со локални врнежи од дожд. Во утринските часови во источните делови локално ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Попладне на повеќе места со сончеви периоди. Ќе дува умерен, наместа засилен ветер од западен и северозападен правец.

Во Скопје променливо облачно, претпладне со повремен дожд, а попладне со сончеви периоди. Ќе дува умерен северозападен ветер.

Прогноза за 22.11.2022
Минимална температура: -3°C до 3°C
Максимална температура: 10°C до 15°C

Променливо облачно, попладне и во текот на ноќта ќе има врнежи од дожд. Ќе дува умерен, во источните делови засилен ветер од југоисточен правец.

Прогноза за 23.11.2022
Минимална температура: 4°C до 9°C
Максимална температура: 10°C до 16°C

Променливо облачно, претпладне со локални врнежи од дожд. Попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Прогноза за 24.11.2022
Минимална температура: 1°C до 7°C
Максимална температура: 10°C до 15°C

Променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен, наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец.