Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
БизнисВо тренд...

Нова цена на горивата – По падот на нафтата на светските берзи може да очекуваме големо намалување и на бензинот и дизелот?

Регулаторната комисија за енергетика во денеска ќе донесе одлука за нова цена на горивата.

Како и секој понеделник РКЕ оддржува редовна седница на која се утврдуваат новите цени на бензинот и дизелот, како и другите деривати.

Според последните флуктации на берзите, моменталната цена на нафтата од типот брент е 87 долари, а нафтата WTI круд е 80 долари за барел, при ослабнат долар, што според анализите може да значи и поголемо намалување.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Нова цена на горивата – Се очекува поевтинување

Утре Регулаторната Комисија стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. На светските берзи цените на нафтата… Прочитај повеќе

Денеска РКЕ ќе стокми нова цена на горивата

Денеска Регулаторната Комисија за Енергетика стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. Во моментов бензините се… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе