Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонијаВо тренд...

Нова трагедија во струмичко: Во тешка сообраќајка загинаа уште две лица

Ова е втора несреќа со смртни последици на ова место за 24 часа

Маж и жена од селото Мокриево загинаа на лице место попладнево откако со возило излетале на патниот правец кон Колешино.

Според информациите на полицијата автомобилот марка пасат завршил во канал, а за да бидат извадени телата интервенирале и пожарникарните.

Од полицијата го потврдија настанот, велат дека мажот и жената имале 70 и 69 години. Неофицијално несреќата се случила поради неприлагодена брзина.

За само 24 часа ова е втора сообраќајка со смртни последици во струмичко, со оглед дека синоќа на патот Мокриево – Ново село во тешка сообраќајна несреќа загина 38 годишник, а две лица биле тешко повредени.

*фотографијата е илустративна

Струмица во солзи: Во тешка сообраќајка загина млад струмичанец, повредени се две лица