Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Јовановиќ: Апасиев сака само лајкови на фејсбук, тој да дојде на власт нема да знае што да прави

 “Опортунист кој сака популарност, кој не знае да води држава, не знае што да прави ако дојде на власт и сака само лајкови” – вака Бранимир Јовановиќ , го коментира првиот човек на партијата Левица која според него е екстремна десница.
 
Јовановиќ во емисијата “Во Центар” објаснувајќи ги односите во Левица го профилира Апасиев како екстремен политичар кој е спремен да оди спротивно од тоа што го зборува, само заради популарност, и затоа тој нема проблем да седи на слика со лидери на албански партии, иако води наратив кој е анти-албански.
 
“Структурите од Велес кои правеа лажни вести за Трамп денес истото го прават за Левица” изјави Јовановиќ во емисијата “Во центар”.

фото/видео принтскрин/јутјуб Емисија во Центар со Васко Ефтов