Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Јовановиќ: Структурите кои правеа лажни вести за Трамп денес истото го прават за Левица

Бранимир Јовановиќ во емисијата “Во Центар” објаснувајќи ги односите во Левица го профилира Апасиев како екстремен политичар кој е спремен да оди спротивно од тоа што го зборува, само заради популарност, и затоа тој нема проблем да седи на слика со лидери на албански партии, иако води наратив кој е анти-албански.
 
“Опортунист кој сака популарност, кој не знае да води држава, не знае што да прави ако дојде на власт и сака само лајкови” – изјави Јовановиќ во коментира за првиот човек на партијата Левица која според него е екстремна десница.
 
“Структурите од Велес кои правеа лажни вести за Трамп денес истото го прават за Левица” изјави Јовановиќ во емисијата “Во центар”.
 
Бранимир Јовановиќ е истражувач кој последните години е ангажиран во престижниот Виенски институт за меѓународни економски истражувања.

фото/видео принтскрин/јутјуб Емисија во Центар со Васко Ефтов