Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МакедонијаТОП ВЕСТИ

(ФОТО)Ковачевски: Блокот 1 на РЕК Битола е вратен на мрежа и продолжува со производство на струја

Фејсбук статус на премиерот Димитар Ковачевски:
Блокот 1 на РЕК Битола е вратен на мрежа и продолжува со производство на струја. Благодарност до екипите на ЕСМ и РЕК Битола кои во најкус рок ги санираа пречките во делот на кондензаторот и на дел од цевководниот систем во постројката, што овозможи блокот да се вклучи 24 часа порано од предвидениот рок.
Производството и снабдувањето со струја од АД ЕСМ е стабилно. Продолжуваме со транспарентно информирање на јавноста за енергетската состојба во државата и навремени одлуки за непречено снабдување со електрична енергија.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Ова се сите неработни денови за новогодишните и божикните празници во 2023 година

Со доаѓањето на крајот на старата 2022 година, многумина се прашуваат кои се неработните денови кои следат во декември и јануари со цел да си го испланираат слободното и празнично… Прочитај повеќе

Зеленски: Не му дозволуваме на непријателот да ги исполни своите намери, Русија бележи големи загуби

Украинскиот претседател Володимир Зеленски (Зеленски) зборуваше во ново видео обраќање во кое изјави дека ситуацијата на фронтот е многу тешка. – И покрај екстремно големите руски загуби, окупаторите се обидуваат… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе