15.8 C
Скопје
27. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Archives for root_u0sbii7v

Author : root_u0sbii7v

МОЗАИКИЗБОР

Милицијата ги решавала работите веднаш, здравството било бесплатно… и уште причини зошто некогаш било подобро

root_u0sbii7v
Додека некои ни малку не жалат за Југославија, други наоѓаат низа причини поради кои тврдат дека животот во бившата држава бил подобар. Ви донесуваме листа...
МАКЕДОНИЈА

Нова трагична сообраќајка со смртни последици во Македонија

root_u0sbii7v
Попладнево се случи трагедија на македонските патишта. Околу13:10 часот на улица „Лески“ во Штип, автобус со штипски регистарски ознаки, сопственост на приватна фирма од Штип,...
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Синоптичарите излегоа со најнова прогноза: Ново изненадување со времето

root_u0sbii7v
Утре ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд и грмежи. Од среда следува период на променливо облачно и нестабилно време со повремен пороен дожд,...
МАКЕДОНИЈА

Османи: Преминот меѓу Македонија и Косово има големо значење за севкупната трговска и економска соработка

root_u0sbii7v
Заменик Претседателот на Владата на Република Македонија, задолжен за европски прашања, Бујар Османи, денеска присуствуваше на церемонијата на поставување на камен темелник за изградба на...
МАКЕДОНИЈА

(Видео)„И да гори, не влегувам пак во Собранието“, вели обвинетиот кој призна вина за насилство

root_u0sbii7v
Oбвинетиот Стојан Павлевски, кој призна вина за насилствата од крвавиот четврток, вели дека се кае за делото и дека нема да го повтори. Тој во...
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Заев и Ципрас разговара 60 минути – Предмалку Владата ги објави овие информации

root_u0sbii7v
Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев денеска имаше 60 минутен телефонски разговор со претседателот на Владата на Република Грција Алексис Ципрас. Разговорот се...
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

„Најмалку што може да му направиме на Фијат е барок”, СМС-порака од Груевски до Јанакиески

root_u0sbii7v
Пред судот во предметот ТНТ беа извадени и 56 СМС-пораки разменети меѓу Никола Груевски, Миле Јанакиески, една меѓу Силвана Бонева и Груевски, пораки што Фијат...
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Заев во Арачиново го означи почетокот на изградбата на новата општинска зграда

root_u0sbii7v
Премиерот Зоран Заев денеска присуствуваше на одбележувањето на почетокот на изградбата на новата општинска зграда во Арачиново, финансирана со 260.000 евра обезбедени од Европската Унија...
СВЕТ

Над 60 терористи неутрализирани во воздушните напади во Турција

root_u0sbii7v
69 терористи беа неутрализирани за време на антитерористичките операции во Турција минатата недела, соопшти Министерството за внатрешни работи на Турција. Според сооштението на Министерството, турските...
МАКЕДОНИЈА

Фото: „Мамо, те сака Ада“ – Шекеринска објави фотографија од својата ќерка за роденденот

root_u0sbii7v
Министерката за одбрана Радмила Шекеринска, вчера го прослави својот 46-ти роденден. По тој повод таа одлучи да објави фотографија од изненадувањето кое ѝ го приредила...
СВЕТ

Во Колорадо беснеат шумски пожари, евакуирани над 2.000 луѓе

root_u0sbii7v
Големите шумски пожари во Колорадо, кои беснеат веќе 11-ти ден, доведоа до евакуација на 2.000 жители, изјавија денеска официјалните претставници на областа Ла Плата. Метеоролозите...
БИЗНИСТОП ВЕСТИ

Тевдовски:Работиме на подобрување на деловна клима и постепена фискална консолидација

root_u0sbii7v
Реформи во насока на подобрување на деловното окружување и постепена фискална консолидација, најави министерот за финансии Драган Тевдовски на конференцијата по повод започнување на изработка...