Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Таксист нападнал скопјанка која користеле такси услуги

На 18.11.2022 во 17.05 часот во СВР Скопје, В.И.(40) од Скопје пријавила дека околу 16.55 часот на ул.„Народен фронт“, по претходно недоразбирање, била физички нападната од едно лице – такси возач.

Се работи на расчистување на случајот.