Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Неколку малолетни девојчиња нападнаа малолетничка среде Скопје

На 19.11.2022 во 00.50 часот во СВР Скопје, А.С.(44) од Скопје пријавила дека на 18.11.2022 околу 22.00 часот на ул.„Владимир Полежиновски“ нејзината малолетна ќерка била физички нападната од неколку малолетни женски лица.

Се работи на расчистување на случајот.