Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Малер кражба во Аеродром денеска: Приведен крадец, фатен на дело

Денеска (19.11.2022) во полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Ц.Ѓ.(39) од Скопје.

Тој бил затекнат при извршување на кривично дело „тешка кражба“ од угостителски објект на подрачјето на Аеродром. Притоа било констатирано дека лицето се бара и по распишан локален распис.

Ц.Ѓ. е приведен во полициска станица и по документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.