Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Уште три случаи на искасани граѓани од куче

На 17.11.2022 во 09.40 часот СВР Тетово, 64 – годишниот И.Ш. од гостиварско Калиште пријавил дека на улица „Мајор Чеде Филиповски“ во Гостивар бил каснат од куче скитник.

На 17.11.2022 во 22.30 часот во Полициската станица Драчево, Б.Д.(47) од Скопје пријавил дека на ул.„Антон Димитров“ неговиот малолетен син бил каснат од куче скитник.

На 17.11.2022 во 21.30 часот во Полициската станица Кисела Вода, Ж.М.(57) од Скопје пријавила дека на ул.„Христо Татарчев“ била касната од куче скитник.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
ПАДНА ОДЛУКА: Ново значително поевтинување на бензинот и дизелот, ова се новите цени

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,48 % во… Прочитај повеќе

Денеска РКЕ ќе стокми нова цена на горивата

Денеска Регулаторната Комисија за Енергетика стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. Во моментов бензините се… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе