Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Страотна сообрајка кај Марловци: Пет лица се повредени – ова се првичните информации

На 18.11.2022 во СВР Велес е пријавено дека околу 19.15 часот кај с.Мартолци се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило “матиз”, со охридски рег.ознаки, управувано од Н.К.(29)од општина Чашка и патничко возило “пежо” со велешки регистарски ознаки, управувано од Н.Д. од с.Богомила, дознава Centar.mk.

Во незгодата повредени се возачите на патничките возила и 3 сопатници во возилото “пежо”, кои се префрлени за укажување на лекарска помош.

Увид извршила увидна екипа од СВР Велес.