Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Приведен крадец осуден на 30 месеци казна затвор

Денеска (17.11.2022) во 13.20 часот на ул.„Гарибалди“, во населбата Шуто Оризари во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода А.И.(33) од Скопје.

За него била распишана централна потерница по наредба од Основен суд Скопје за издржување казна затвор од две години и шест месеци за сторено кривично дело „тешка кражба“ по член 236 од Кривичниот законик.

Лицето ќе биде предадено на надлежната казнено – поправна установа за издржување на казната.