Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Трагедија на скопската обиколница: Еден велосипедист загина, друг е тешко повреден

Според Министерството за внатрешни работи, во двајцата велосипедисти удрил автомолбил од типот „мазда“ кој бил управуван од 63-годишниот Р.Р.

Велосипедист загина, а едно лице е повредено во сообраќајна несреќа што се случи попладнево Несреќата се случила пред 16 часот на скопската обиколница, кај клучката во Радишани.

Лицето А.Ш. починало на лице додека повредениот А.П. е пренесен со возило на Итната медицинска помош во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“.