Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МакедонијаВо тренд...

СДСМ: Зошто молчат Мизрахи и пратениците на ДПМНЕ за конитунитетот на Мицкоски со Ванчо Михајлов?

Соопштение на СДСМ:

Христијан Мицкоски лично го потврди континуитетот на ВМРО-ДПМНЕ со ликот и делото на Ванчо Михајлов и побара тоа да се почитува.

Значи, според Мицкоски, ВМРО-ДПМНЕ е идеолошки поклоник на фашизмот, претставува континуитет на луѓе кои што биле извршители на Третиот Рајх, кои го негираа македонскиот идентитет.

Со таквото однесување Мицкоски ја погази идеологијата на ВМРО-ДПМНЕ.

Но зошто на ова молчат пратениците на ВМРО-ДПМНЕ? Што е одговорот на Рашела Мизрахи кога нејзиниот лидер Мицкоски бара и од неа како континуитет на сегашното ВМРО-ДПМНЕ, да го почитува соработникот на Третиот Рајх, Ванчо Михајлов.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Ова се сите неработни денови за новогодишните и божикните празници во 2023 година

Со доаѓањето на крајот на старата 2022 година, многумина се прашуваат кои се неработните денови кои следат во декември и јануари со цел да си го испланираат слободното и празнично… Прочитај повеќе

Ковачевски до Мицкоски: Не е храборст да се криеш зад Апасиев и да бараш предвремени избори затоа што си уплашен

Христијан Мицкоски и Димитар Апасиев се совршена комбинација за хаос и деструкција, порача вечерва претседателот Димитар Ковачевски на граѓанската трибина „Силно и одлучно кон иднината“ во Куманово. Ковачевски истакна дека… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе