Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+Македонија

Премиерот Ковачевски ќе се сретне со европратеничката Перез по што ќе одржат заедничка прес-конференција

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски денеска 15.11.2022 година (вторник) ќе се сретне со европратеничката и лидерка на прогресивната алијанса на социјал демократи во Европскиот парламент, Ираче Гарсија Перез.

По состанокот, во Медија центарот на Владата со почеток во 10:45 часот, премиерот Ковачевски и европратеничката Гарсија ќе одржат заедничка прес-конференција.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Нова цена на горивата – Се очекува поевтинување

Утре Регулаторната Комисија стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. На светските берзи цените на нафтата… Прочитај повеќе

Денеска РКЕ ќе стокми нова цена на горивата

Денеска Регулаторната Комисија за Енергетика стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. Во моментов бензините се… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе