Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Ограбена позната обложувалница среде Скопје

На 14.11.2022 година во 21.27 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница во Скопската чаршија две машки лица со закана кон вработениот одзеле пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.