Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentarCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Синоптичарите излегоа со прогноза, какво ќе биде времето денес?

Денеска метеоролозите најавуваат Сончево со мала до умерена облачност, претпладне со појава на магла или ниска облачност по котлините.

Во Скопје претпладне со појава на магла или ниска облачност, а во текот на денот сончево со умерена облачност.

Утре ќе се задржи стабилно време со појава на утринска магла по котлините и со ниски минимални температури. Од средината на неделата ќе има зголемена облачност со повремен локален дожд. Утринските температури насекаде ќе бидат над нулата, а дневните ќе бидат без промени.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Нова цена на горивата – Се очекува поевтинување

Утре Регулаторната Комисија стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. На светските берзи цените на нафтата… Прочитај повеќе

Денеска РКЕ ќе стокми нова цена на горивата

Денеска Регулаторната Комисија за Енергетика стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. Во моментов бензините се… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе