Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarShowbiz

Поранешната учесничка на српски Survivor почина на 36-годишна возраст

На 36-годишна возраст почина Хана Стаматовиќ, поранешна учесничка на натпреварот Survivor.

Според медиумите, таа починала во раните утрински часови, по тешка битка со ракот.

Бројни пријатели и роднини се збогуваат со Хана преку социјалните мрежи, во вид на потресни објави.

Погребот ќе се изврши на 12 ноември на Новите гробишта во Броград. Да потсетиме дека Хана студирала психологија, а сакала и танцување, но и атлетика со која се занимавала долго време.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
ПАДНА ОДЛУКА: Ново значително поевтинување на бензинот и дизелот, ова се новите цени

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,48 % во… Прочитај повеќе

Ковачевски: Мицкоски секое утро прво проверува на телефонот што кажал Апасиев

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски смета дека е изводливо до 2030 година земјата да стане полноправна членка на ЕУ. Тој од трибината „Силно и одлучно кон иднината“ од Велес кажа… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе