Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarShowbiz

Почина американскиот актер и комичар Лесли Џордан

Комичарот и актер Лесли Џордан загина откако во понеделникот со своето БМВ удри во зграда во Холивуд, САД.

Актерот имаше 67 години. Полициските службеници рекоа дека актерот „примил некаков итен медицински третман“.

Полициската управа во Лос Анџелес не го идентификуваше Џордан, но изјави за DailyMail.com дека добиле повик во 9:30 часот за автомобил кој удрил во ѕид на улицата Ромаин и на булот Кахуенга.

Џордан, кој беше познат по неговата работа на Will & Grace, Call Me Kat и American Horror Story, живееше во Лос Анџелес. Неодамна започна кариера како кантри пејач.

Славата на Џордан го достигна врвот за време на пандемијата, кога тој стана вирална ѕвезда на социјалните мрежи поради неговите загреани и комични клипови. Благодарение на овие снимки, бројот на следбеници на Инстаграм се зголеми од 50.000 на 5,8 милиони.

Џордан снимил хумористични видеа во кои ги прикажува неговите секојдневни активности.

Веста ја потврди неговиот агент.

„Светот е дефинитивно многу помрачно место денес без љубовта и светлината на Лесли Џордан. “, изјави Дејвид Шаул, агентот на Џордан.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
ПАДНА ОДЛУКА: Ново значително поевтинување на бензинот и дизелот, ова се новите цени

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,48 % во… Прочитај повеќе

Ковачевски: Мицкоски секое утро прво проверува на телефонот што кажал Апасиев

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски смета дека е изводливо до 2030 година земјата да стане полноправна членка на ЕУ. Тој од трибината „Силно и одлучно кон иднината“ од Велес кажа… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе